fbpx

אינסטגרם - אחת מהרשתות החברתיות המוכרות כיום בעולם, והרשת החברתית האהובה עליי ביותר.

אינסטגרם היא הרשת החברתית היפה ביותר שקיימת כיום בעולם. היא שימושית מאוד לא רק לבעלי עסקים, אלא גם למאפרים, צלמים, אמנים, בלוגרים, מעצבים ובייסקלי, לכל מי שרוצה להביע את ה"אני" היצירתי שלו ולחלוק אותו עם שאר העולם.
בשביל שהאינסטגרם שלכן יתפוס תאוצה ויצבור עוקבים אתן חייבות לדעת איך לבנות את הפיד שלכן, מה הנושא/נישה אותה אתן מיישמות בפיד, ולא פחות חשוב: לדעת איך לעצב, לערוך ולתכנן תמונות אינסטגרם.

שלב ראשון - צילום.

בשביל להתחיל לערוך את התמונה שלכן, רצוי שנצלם אותה קודם.
יש כמה שיטות ממש טובות לצלם תמונה בדרך הפשוטה, הנוחה והזולה: צילום מהטלפון הנייד שלכן. אל תגלו, אבל כל תמונות האינסטגרם שלי? מצולמות מהנייד!
גם אם אתן בעלות עסק או בלוג, אתן לא חייבות להשקיע במצלמה בשביל לצלם תמונות, כיום הטלפונים הניידים הם בעלי מצלמה איכותית מאוד שלא נופלת מהאיכות של המצלמות המקצועיות. אז איך עושים את זה? קחו דף ועט ותחחילו לרשום רשימת ציוד.

+ חצובה לנייד: זה שאין לכן מצלמה לא אומר שאתן לא צריכות חצובה. חצובה היא בין הדברים שישפרו את התמונות שלכן בצורה שלא חשבתן עליה.
בכל פעם שאתן רוצות לצלם את עצמכן, לעשות צילום Flatlay, לצלם את הידיים שלכן מגובה מסויים (סטייל סרטוני Tasty) – חצובה היא הפתרון.
בנוסף, היא מייצבת את הפלאפון שלכן כך שהיד לא רועדת לכן בזמן הצילום. מאז שהזמנתי את החצובה שלי מעליאקספרס, אני לא יכולה לצלם בלעדיה.
החצובה שלי כוללת גם שלט קטן שמתחבר לנייד דרך הבלוטוס כך שאם אתן רוצות לצלם את עצמכן מרחוק, אתן פשוט מחברות את השלט לפלאפון, נעמדות מול המצלמה, לוחצות על הכפתור שבשלט ויש לכן תמונה או וידיאו של עצמכן.

+ רקעים / משטח צילום: לא זוכרת איך הייתי מצלמת אביזרים מבלי רקע צילום. אם אתן עוקבות אחריי באינסטגרם אתן ודאי שמות לב שבכל התמונות שאני מצלמת Flatlay (ויש הרבה כאלה, זה סגנון הצילום האהוב עליי!) יש רקעים שונים. אז לא, אין לי שיש רוז גולד או שיש שחור בבית, אין לי גם קירות בצבעי כחול או ורוד – אבל מה שכן יש לי אלו רקעים ובריסטולים שמשפרים את התמונה ומכניסים לה עניין וצבע. אני מכורה לרקעים, זה הופך כל תמונה למקצועית ואני יכולה
להבטיח לכן שברגע שתשתמשו ברקע אחד אתן לא תוכלו להפסיק. את רקעי השיש קניתי בחנות האינטרנטית של יעל יניב במחיר לא יקר במיוחד של 40 ש"ח לרקע, ואת הרקעים הצבעוניים (שהם בכלל בריסטולים ליצירה) קניתי בחנות יצירה בעלות של 3 או 4 שקלים לאחד. כלום השקעה, רווח גדול בצילום.

+ פיצ'יפקעס: אם אתן בלוגריות או בעלות אופי "לייף סטייל" באינסטגרם שלכן אתן בטח מצלמות מלא תמונות של מוצרי איפור, טיפוח, אוכל צבעוני וכיפי,
מדבקות או מחברות מגניבות ועוד. אני מאוד אוהבת את זה ויש באינסטגרם שלי לא מעט תמונות כאלו, אבל מה שבדרך כלל אני מוסיפה לתמונות האלו זה פיצ'יפקעס. מה זה אומר? זה אומר הכל! פרחים, עלים, אבנים, צלוחיות מגניבות, שרשראות, תליונים, נרות – כל מה שאתן חושבות שיכול להקפיץ לכן את התמונה.
אני מציעה לכן פשוט ללכת למקס סטוק או אפילו לאיקאה ולקנות לכן כל מיני פיצ'יפקעס כאלה שאתן יודעות שתוכלו לשלב בתמונות שלכן בשביל "למלא" את מה שחסר לכן בה, או סתם בשביל להוסיף צבע ועניין לתמונה.

+ תאורה: אחד הדברים שהכי הכי חשוב לשים לב אליהם בזמן הצילום זו תאורה. אני אגיד לכן את האמת, לי אין תאורה בכלל, אבל בכל זאת יוצאות לי תמונות
מלאות אור וזה בגלל שאני מצלמת את התמונות של עם תאורה טבעית, כלומר – השמש! זו התאורה הכי טובה שתוכלו להשתמש בה אי פעם.
בכל פעם שאני ארצה לצלם, אני אקבע לי מראש שעה לא מאוחרת מידיי ביום ואצלם במרפסת שלי בבית, איפה שכל השמש מתרכזת. אם אין לכן מרפסת תמצאו מקור אור אחר בבית – חלון גדול, או אולי אפילו תצאו לצלם בחוץ. התמונות יוצאות מושלמות ומוארות וזה מה שעושה את כל התמונה.

שלב שני - עריכה.

יש כמה אפליקציות מאוד שימושיות איתן אני אוהבת לערוך:

+ Snapseed: בדרך כלל כשאני מתחילה לערוך תמונה, אני לוקחת אותה קודם כל לסנאפסיד.
באפליקציה הזו יש כל כך הרבה אפשרויות: מעיצוב התמונה בכל מיני אפקטים "מוכנים", ועד לכל מיני פיצ'רים מגניבים אחרים כמו הרחבת התמונה, כיוון HDR, תיקון של כל מיני דברים שמציקים לכן בתמונה ועוד. אני משתמשת בה בעיקר לחיתוך התמונה ובכיוון HDR.

+ VSCO: אחרי שסיימתי עם התמונה בסנאפסיד אני אקח אותה לואסקו.
ואסקו זו אפליקציה שאני אוהבת במיוחד כי היא מאפשרת לי לשנות את הצבעים בתמונה, להבליט או לטשטש פגמים ולחדד דברים חשובים.
אני משתמשת בדרך כלל ב Exposure בשביל להבהיר את התמונה, ב Contrast בשביל לחדד את הצבעים וב Saturation בשביל להעצים את פגמנט הצבע.

לפני עריכה
אחרי עריכה

+ Facetune: אחת האפליקציות שנמצאות אצלי בשימוש תמידי.
פייסטיון היא אפליקציה לא חינמית, לדעתי היא עולה 16 שקלים (בשתלום חד פעמי), אבל תנו לי להקל עליכן – היא שווה כל שקל. אחרי ואסקו, אני מעבירה את התמונה ל Facetune ושם אני אטפל בכל הדברים ה"קטנים" שמפריעים לי בתמונה אבל הם עושים את ההבדל הכי גדול, לדוגמה, אני מלבינה אזורים שאמורים להיות לבנים אבל הם לא נראים לבנים בתמונה, אני מחליקה קמטים בעור / פרטים בתמונה שאני פחות רוצה שיראו,
מחדדת את הדברים החשובים שאני רוצה שישימו אליהם לב בתמונה וצובעת את מה שנראה לי חיוור מידיי.
זו אפליקציה כל כך שימושית והיא משפרת כל תמונה ברמה מטורפת ככה שאני באמת ממליצה להשקיע את הכמה שקלים האלו אם אתן רוצות תמונות איכותיות.

+ Touch Retouch: אמיתי? לא יודעת איך הסתדרתי בלי שהכרתי את האפליקציה הזו.
טאץ' ריטאץ' גם היא אפליקציה לא חינמית (היא עולה כמה שקלים בודדים, אפילו פחות מ Facetune) ואני משתמשת בה רק לדבר אחד:
להעלים דברים לא רצויים מהתמונה. כמה פעמים קרה שהצטלמתם ליד מקום מדהים ופתאום איזה איש החליט שבא לו לעמוד מאחוריכן ולהרוס לכן את התמונה?
אז עם האפליקציה הזו אתן יכולות להעלים אותו בשניה, כאילו הוא אף פעם לא היה שם. אני אומרת לכן, הייתי בשוק שראיתי איך האפליקציה הזו עובדת. אני מעלימה איתה פרופס מיותר שלא בא לי שיראו בתמונה, אולי אם בטעות רואים איזו שיערה או אצבע – כל דבר בעצם. תשקיעו בה, היא מוצלחת מאוד.

+ אינסטגרם: השלב האחרון בעריכת התמונה שלי היא כמובן לקחת אותה לאינסטגרם וגם שם אני לא מוותרת על כלי העריכה.
באינסטגרם אני משתמשת בעיקרון באותם כלים כמו שאני משתמשת ב VSCO, אבל אני מוצאת שהכלים של האינסטגרם עוזרים אפילו יותר בעיצוב התמונה.
כלי הבהירות מושלם, כך גם הקונטרסט, הסטוריישן והאקספוז'ר. אל תוותרו על העיצוב באינסטגרם, זה הטאץ' הסופי שמאחד הכל ביחד.

לפני עריכה
סתיו
אחרי עריכה

השלב השלישי הוא כמובן להעלות את התמונה לאינסטגרם ביחד עם כיתוב מגניב והאשטאגים מתאימים.

כמה דברים קטנים שחשוב ליישם...

+ בחירת תמונה.
צילמתן 300 תמונות ואין לכן מושג איזו מהן עכשיו הולכת לעריכה. אז איך בוחרים את התמונה המתאימה מבין כולן? 
עושים עבודת נמלים – עוברים תמונה תמונה ובוחנים אותה מקרוב. בודקים איזו זווית הכי מחמיאה לתמונה, איזו תמונה תצטרך כמה שפחות עריכה,  איפה התאורה יותר טובה ומה התמונה הכי ברורה. אם יש תמונה שאתן יודעות בוודאות שלא תשתמשו בה – תמחקו אותה באותו הרגע וזה ימנע מכן בלבול והסחת דעת. לבסוף תשארו רק עם התמונות שבאמת אהבתן ויהיה יותר קל לבחור. 

האינסטגרם של סאדיה, Pick Up Limes
האינסטגרם של ניקה, יוטיוברית

+ מציאת נושא / נישה לפיד.
פיד טוב זה פיד שיש לו נושא מסויים ועקבי שמאפיין אתכן בצורה הטובה ביותר. אצלי למשל, אני משלבת בין תמונות בהירות ולבנות לבין תמונות עם צבע מאוד בולט ואני מצלמת תמונות לייף סטייל ואוכל טבעוני. כלומר, אין סיכוי שפתאום תראו בפיד שלי תמונה של כלי רכב או ציורים כלשהם. זה הנושא של הפיד שלי.
בשביל למצוא את הנושא שלכן, תחשבו מה אתן הכי אוהבת לצלם. תסתכלו בתמונות האחרונות שהעלתן ותראו מה משותף לכולן.
בנוסף, חשוב שהפיד שלכן יהיה אסתטי. תמצאו צבע שולט שיחזור בצורה כלשהי בכל התמונות שלכן. יש כאלו עם פיד בצבעי פסטל, שחור-לבן, כהה, בהיר, צבעוני מאוד, עדין, מחוספס. תמצאו את מה שאתן הכי מתחברות אליו ותנסו למצוא דרך לשלב את הצבע השולט הזה בכל התמונות שלכן.
הדוגמאות הכי טובות הן של האינסטגרם של סאדיה, יוטיוברית ובלוגרית שמצלמת בעיקר אוכל. הפיד שלה צבעוני מאוד ועם דגש על הצבע ירוק, לעומת האינסטגרם של ניקה, יוטיוברית, שהפיד שלה עדין ובהיר בדגש על צבעי הלבן/שמנת. (תמונות של הפיד'ס שלהן למעלה)

+ פעילות בסטורי.
המומחים אומרים שרצוי להעלות לאינסטגרם בין תמונה לשלוש תמונות ביום כדי שתראו פעילות ושהעוקבים שלכן תמיד יקבלו את התמונות שלכן בפיד שלהם.
אבל ברצינות – אלא אם כן אתן מצלמות כל יום כל היום, אני לא מאמינה שאפשר להעלות שלוש תמונות ביום. אני מעלה תמונה ביום, לפעמים שתיים אם היה לי יום צילום מוצלח. הפואנטה היא, גם אם אתן מעלות 5 תמונות ביום וגם אם אתן "נעלמות" מהפיד שלכן ליומיים – אל תזניחו את הסטורי!
אם העוקבים שלכן לא מקבלים מכן סימן שאתן עדיין בחיים בכך שלא העלתן תמונות לפיד במשך יומיים או שלושה, הם יבינו שלא נטשתן אותם בכך שהם יצפו בסטוריז' שלכן ויבינו שאתן עדיין פעילות.
אתן יכולות גם להשתמש בסטורי בשביל לקדם את הפיד שלכן, אם למשל תודיעו לעוקבים שלכן שיש לכן תמונה חדשה ששווה ללכת לראות או הגרלה חדשה, סרטון חדש. נצלו את הסטורי שלכן כי הוא שימושי מאוד לקידום הפיד שלכן וככה תבטיחו שהעוקבים שלכן לא ימצאו סיבה לעשות לכן "אנפולואו".

+ טיפ לצילום אובייקט מקרוב.
אם אתן מאפרות או חובבות איפור פנים וגוף ואתן רוצות לצלם תקריב של העין שלכן או השפתיים ואתן לא יודעות איך – הנה טיפ קטן בשבילכן.
תקחו מראה קטנה ותשימו אותה מול מקור אור גדול; זה יכול להיות מנורה עם אור לבן או מול השמש. 
תשנו את ההגדרה במצלמה של הפלאפון שלכן לתאורת HDR (מופיע בדר"כ בסרגל העליון של המצלמה), תדאגו שהמצלמה לא על מצב "סלפי", כלומר אתן מצלמות עם המצלמה האחורית. 
עכשיו כל מה שנותר לכן לעשות זה לשים את הפנים מול המראה, לכוון את הטלפון אל מה שאתן רוצות לצלם (פנים, עיניים, שפתיים) ופשוט לצלם מקרוב. המראה עוזרת לכן לראות מה בדיוק אתן מצלמות מכיוון שאתן לא על מצב סלפי אז זה בעייתי לראות ללא מראה, וה HDR מחדד ומשפר את איכות התמונה. זו השיטה המוצלחת לצילום אובייקטים מקרוב, תנסו ותגידו לי אם הצלחתן.

הפיד שלי באינסטגרם

אני מרגישה שחלקתי איתכן המון מידע היום ואני מאוד מקווה שהוא היה שימושי לכן.
אם יש לכן שאלות או שבא לכן להתייעץ איתי, אתן מוזמנות להשאיר תגובה ואני אענה לכן בשמחה. אגב, אני אשמח אם תעקבו אחריי באינסטגרם! 😉

אני רוצה לעקוב אחרי האינסטגרם שלכן! תשאירו אותו כאן בתגובות ואעקוב אחריכן.

32 Comments

 1. kineretschickler תודה על הטיפים,מאוד מפורט ועוזר

 2. ליאורה Reply

  פוסט מעולה! ממש אהבתי ?
  האם החצובה מספיק גבוהה בשביל צילומי אאוטפיט?

  • בשבילי החצובה מספיקה לצילומי אאוטפיט, כמובן שזה תלוי גם באיפה שאת ממקמת אותה מול המיקום שבו את עומדת.
   אבל זו חצובה מעולה ואני משתמשת בה גם לצילומי אאוטפיטים 🙂

 3. רעות שוקר Reply

  כתבה מעולה! שאלה לגבי החצובה- מה שקנית לא משמש אותך לפלט ליי נכון?

  • תודה!
   החצובה לגמריי משמשת אותי לפלאט ליי! אני שמה את הפלאפון עם החצובה ואני ופשוט מחזיקה את הידית של החצובה,
   זה נותן לי יציבות עם הפלאפון כך שהוא לא רועד לא באמצע הצילום 🙂

 4. טיפים מעולים!!!
  אגב יש בריסטולים יפים לרקעים בחנות של נתנאלה! לא יקר ומגוון יפה

  • אוי אני מתה על החנות של נתנאלה! חייבת להציץ שם על רקעים 🙂
   שמחה שאהבת את הטיפים!

 5. איזה פוסט שימושי,
  מחכה לפתיחה של איקאה בבאר שבע
  והולכת להזמין לי רקע מגניב
  תודה

Write A Comment

נהנית מהפוסט?
אני מזמינה אותך להירשם לניוזטלר של That Gal
וליהנות מעוד מלא תוכן שיישלח אלייך ישירות למייל!
(בלי ספאם, מבטיחה)

 

 

הצטרפת למשפחת ThatGal בהצלחה!