fbpx

יום האישה שמח! לכבוד יום האישה שחל היום החלטתי לשתף אותך בציטוטי ההשראה של נשים משפיעות ברחבי העולם.

יום האישה הוא יום שמציין את ההישגים הרבים של נשים ברחבי העולם, יחד עם הכבוד והאהבה המופגנים כלפי נשים בכלל. אני מודה שלמרות שאני לא מגדירה את עצמי כפמיניסטית אני עדיין גאה להיות אישה ואני עוד יותר גאה בהישגים שלי ושל כל שאר נשות העולם המופלאות והחזקות שלנו.

חלק מאוד גדול מהמוטיבציה שלי להשגת מטרות ויעדים מונעת מציטוטי השראה של נשים שעשו את זה בגדול ומהמשמעות הפרטית שלהם על החיים שלי. אני שמחה לחלוק איתך חלק מהציטוטים שאני התחברתי אליהם במיוחד שנאמרו ע"י נשים העוסקות בתחומים שונים. 

מקווה שתקחי מלא השראה מהפוסט הזה ותיהני מהיום הזה שהוא רק שלנו 🙂

יום האישה

קוקו שאנל

אני חושבת שאין בן אדם שלא יודע מי זאת קוקו שאנל וכמה השראה היא הייתה (ועדיין) לנשים בכל רחבי העולם.
קוקו שאנל הייתה מעצבת אופנה צרפתייה ומייסדת בית האופנה הצרפתי "שאנל" הקרוי על שמה.
את ציטוטי ההשראה שלה תוכלי למצוא ממוסגרים ותלויים אצל הרבה מאוד נשים ששואפות מהם השראה, כמו הציטוט הזה שאני מאוד אוהבת: 

"אל תבזבזי את הזמן שלך על להכות בקיר, בתקווה להפוך אותו לדלת".

קוקו שאנל


מה שזה אומר בשבילי זה שלהתעסק בדברים שאת יודעת שלא יצא מהם כלום, שאת יודעת שלא יפתחו לך דלתות להזדמנויות חדשות זה בזבוז זמן יקר, ועדיף לך להתעסק בדברים שכן יעזרו לך לגדול ולהתפתח בתחום שלך. המשפט הזה חיזק אצלי את הרצון להתעסק אך ורק במה שאני אוהבת ובמה שמעניין אותי ויעזור לי להגשים את עצמי, במקום לבזבז זמן על דברים שלא חשובים לי.

יום האישה

אמה ווטסון


מלבד היותה שחקנית מדהימה, אמה ווטסון ידועה בתור מישהי שמשפטי ההשראה שלה הם מודל לחיקוי עבור אלפי נשים בארץ ובעולם. היא מאמינה ותומכת בשוויון מגדרי ובהעצמה נשית והיא אפילו יזמה קבוצת קריאה ליצירה פמיניסטית.
בין משפטי ההשראה הרבים שלה, יש את המשפט הזה שאני מאוד אוהבת:

אף פעם אל תחשבי לעצמך "מי אני שאגיד משהו?" - את בן אדם. את יכולה ב 100% לשנות את העולם... אלו הדברים הקטנים שבאמת חשובים. תהיי אמיצה.

אמה ווטסון


המשפט הזה מעביר בי צמרמורת קלה בכל פעם שאני קוראת אותו, גם אם זה בשקט לעצמי. אני חושבת שכל אחד ואחת חייבים מידיי פעם איזשהו חיזוק חיובי שיטמיע תקווה בך כבן אדם ובדרך שאת הולכת בה. המשפט הזה שם לך מראה מול הפנים שאומרת: "רגע, למה אני מזלזלת בעצמי? אני יכולה לעשות הכל! כל מה שאני צריכה זה קצת אומץ".
כמו שהמשפט המדהים הזה אומר, תחשבי על הדברים הקטנים שבאמת חשובים ותעופי על עצמך, כי את ראויה לזה.

יום האישה

סופיה אמורוסו

הגירל בוס שסחפה אלפי נשים עם סיפור החיים שלה ועם ספר ההשראה GIRLBOSS#
הסיפור של סופיה, בעלת חברת האופנה Nasty Gal, מוכר מאוד ודיי מזכיר סיפור סינדרלה: היא הפכה את חנות פרטי הוינטג' הקטנה שלה באיביי לענקית אופנה שמגלגלת מעל ל 100 מיליון דולר בשנה. סופיה צמחה מבחורה שנמאס לה לעבוד בעבודות מזדמנות כשכירה לעצמאית שעושה מה שהיא רוצה, ויותר חשוב מזה – עושה את מה שהיא אוהבת.
אני מאוד מתחברת למשפט הזה שהיא אמרה:

תתחרי עם עצמך, לא עם אחרים.

סופיה אמורוסו

אחד האתגרים הקשים בלהיות עצמאית ולהצליח בזה זה לא המתחרים שלך, האתגר הוא להמציא את עצמך בכל פעם מחדש ולהתעלות על עצמך בכל פעם מחדש כדי שאת תמיד תישארי רלוונטית. אם תהיי מספיק מקורית ותתמקדי בעצמך ולא באחרים, אז האחרים האלו בסופו של דבר ירצו להפוך להיות את.

יום האישה

שריל סנדברג

השם "שריל סנדברג" אולי נשמע לך קצת פחות מוכר, אבל בואי נגיד שבטוח שמעת על הבוס שלה, מארק צוקרברג.
שריל היא אשת עסקים שמכהנת כסמנכ"לית התפעול של הרשת החברתית "פייסבוק". היא נכנסה כמה וכמה פעמים לרשימת "הנשים החזקות ביותר בעסקים" ובעזרת הספר שלה Lean In: Women, Work, and the Will to Lead בו היא מספרת על מעמד האישה בעולם העבודה והעסקים היא מגיעה לליבן של נשים בכל רחבי העולם שרוצות לפרוץ בעולם העסקים, ובכלל. עם המשפט הבא שלה אני מאוד מזדהה:

מה היית עושה אם לא היית מפחדת?

שריל סנדברג

כששמעתי את המשפט הזה לראשונה שאלתי את עצמי את השאלה הזאת והתשובה שלי הייתה מאוד ארוכה ומפורטת. הייתי עושה הרבה מאוד דברים אבל עדיין הפחד עוצר אותי. אצל כולנו קיים פחד כלשהו שמונע מאיתנו לעשות את מה שאנחנו באמת רוצות ולפעמים אפילו מרוב שאנחנו מפחדות אנחנו לא באמת בטוחות מה אנחנו באמת רוצות.
קחי לך את המשפט הזה כתרגיל: תכתבי על דף מה היית עושה אם לא היית מפחדת ותהיי הכי כנה ואמיתית שיש.
אני מבטיחה לך שתלמדי דברים חדשים על עצמך ועל הרצונות שלך.

יום האישה

מארי קונדו

אם את בקטע של סדר וארגון בטוח שמעת על כוהנת הסדר והארגון היפנית מארי קונדו (גם אם לא שמעת, אני לגמרי ממליצה לך לראות את הסדרה שלה בנטפליקס Tidyng up with marie kondo). בנוסף להיותה יועצת סדר וארגון היא גם סופרת שכתבה ארבעה ספרים והספר שלה "סוד הקסם היפני" הפך לרב מכר ביפן ובאירופה ושיטת הארגון שלה "שיטת קון-מארי" הפכה לשיטה מוכרת מאוד ברחבי העולם.
מארי היא דוגמה מדהימה לאישה שלקחה את התחביב שלה והפכה אותו (ואת עצמה) למותג מצליח ומרוויח.
בהקשר לעיסוק שלה, מארי הצליחה לעזור לאנשים בין היתר בעזרת המשפט הבא:

קיימות שתי סיבות למה אנחנו לא יכולים לשחרר ממשהו: זיקה לעבר או הפחד מהעתיד.

מארי קונדו

לפי דעתי הכוונה פה היא לאו דווקא קשורה לרכוש אלא יותר קשורה לרצונות שלנו ולאזור הנוחות שלנו. יש כל כך הרבה דברים שאנחנו מפחדים לשחרר מהם כי נוח לנו להיות שם ואנחנו מעדיפים לא לשחרר כי אנחנו מפחדים ממה שיקרה בעקבות זה בעתיד. אני רואה את זה אצלי בהקשר של מקום העבודה שלי: העבודה שלי קשורה בעקיפין למה שאני רוצה לעסוק בו בחיים אבל באותו מטבע היא גם זו שעוצרת אותי מלהתקדם וכרגע אני מעדיפה לא לעזוב את העבודה כי זה מפחיד לעזוב עבודה בטוחה למען עתיד שאני לא יודעת מה הולך לקרות בו. אז כן, אני מאוד מזדהה עם המשפט הזה ואני מקווה לקחת אותו לתשומת ליבי יום אחד.

יום האישה

אלו הם ציטוטי ההשראה שהכי השפיעו עליי בתקופה האחרונה. לאיזה מהציטוטים הכי התחברת? אשמח אם תשתפי אותי בתגובות!
אם יש לך ציטוטי השראה נוספים שהשפיעו עלייך או סתם גרמו לך לחייך את מוזמנת לשתף אותי ואת שאר הקוראות 🙂
אני רוצה לאחל לך יום האישה שמח – שתזכי להגשים את עצמך ואת המטרות שלך, שתעצימי את כל הסובבות אותך וכמובן אני מאחלת לך יום של פינוק, גאווה ופרגון הדדי.

WHO RUN THE WORLD? 

6 Comments

  1. לינוי!! איזה יופי של פוסט, כמה נשים נפלאות ומילים מעוררות השראה!

Write A Comment

נהנית מהפוסט?
אני מזמינה אותך להירשם לניוזטלר של That Gal
וליהנות מעוד מלא תוכן שיישלח אלייך ישירות למייל!
(בלי ספאם, מבטיחה)

 

 

הצטרפת למשפחת ThatGal בהצלחה!